Treinen van Amsterdam naar Groningen

vr 21 jun.
Eenvoudig vinden
Kies de goedkoopste en snelste routes van ruim 800 officiële partners
Reis op je eigen manier
Geniet van reizen met een trein, bus en vlucht in Europa
Tickets voor je reis
We staan voor je klaar

De goedkoopste treinreizen

Van Amsterdam
Naar Groningen

Tijden en prijzen weergeven voor 21 jun.

Goedkoopst

29

Gemiddelde

29

De beste manier om een goedkope prijs te krijgen is door je ticket zo vroeg mogelijk te boeken en buiten de spits te reizen.

De gemiddelde ticketprijs van Amsterdam naar Groningen bedraagt ongeveer € 29 als je het op de dag zelf koopt. De goedkoopste tickets vind je echter voor € 29.

goedkoopste
carrier-logo
09:14Amsterdam Centraal2h 29m 11:43Groningen
1 overstap
29 1Enkele reis
goedkoopste
carrier-logo
08:07Amsterdam Centraal2h 5m 10:12Groningen
1 overstap
29 1Enkele reis
goedkoopste
carrier-logo
11:07Amsterdam Centraal2h 5m 13:12Groningen
1 overstap
29 1Enkele reis
goedkoopste
carrier-logo
12:14Amsterdam Centraal2h 28m 14:42Groningen
1 overstap
29 1Enkele reis
goedkoopste
carrier-logo
15:14Amsterdam Centraal2h 28m 17:42Groningen
1 overstap
29 1Enkele reis

Treintijden & routes

Amsterdam naar Groningen

Treinen weergeven voor morgen, vr 21 jun.
carrier-logo
08:07Amsterdam Centraal2u510:12Groningen
0 changes
carrier-logo
08:16Amsterdam Centraal2u2610:42Groningen
0 changes
carrier-logo
09:07Amsterdam Centraal2u511:12Groningen
0 changes
carrier-logo
09:14Amsterdam Centraal2u2911:43Groningen
0 changes
carrier-logo
10:07Amsterdam Centraal2u512:12Groningen
0 changes
carrier-logo
10:14Amsterdam Centraal2u2812:42Groningen
0 changes
carrier-logo
11:07Amsterdam Centraal2u513:12Groningen
0 changes
carrier-logo
11:14Amsterdam Centraal2u2813:42Groningen
0 changes
carrier-logo
12:07Amsterdam Centraal2u514:12Groningen
0 changes
carrier-logo
12:14Amsterdam Centraal2u2814:42Groningen
0 changes
carrier-logo
13:07Amsterdam Centraal2u515:12Groningen
0 changes
carrier-logo
13:14Amsterdam Centraal2u2815:42Groningen
0 changes
carrier-logo
14:07Amsterdam Centraal2u516:12Groningen
0 changes
carrier-logo
14:14Amsterdam Centraal2u2816:42Groningen
0 changes
carrier-logo
15:07Amsterdam Centraal2u517:12Groningen
0 changes
carrier-logo
15:14Amsterdam Centraal2u2817:42Groningen
0 changes
carrier-logo
16:07Amsterdam Centraal2u518:12Groningen
0 changes
carrier-logo
16:14Amsterdam Centraal2u2818:42Groningen
0 changes
carrier-logo
17:07Amsterdam Centraal2u519:12Groningen
0 changes
carrier-logo
17:14Amsterdam Centraal2u2819:42Groningen
0 changes
carrier-logo
18:07Amsterdam Centraal2u520:12Groningen
0 changes
carrier-logo
18:14Amsterdam Centraal2u2820:42Groningen
0 changes
carrier-logo
19:07Amsterdam Centraal2u521:12Groningen
0 changes
carrier-logo
19:14Amsterdam Centraal2u2821:42Groningen
0 changes

Dit is de laatste trein van de dag.

Zoek alle data en tijdstippen voor deze reis

VERGELIJK

Prijzen van verschillende soorten vervoer

Train
Bus
Flight
vr
21 jun.
27 NS International | IC
8 Flixbus
Vind prijzen
za
22 jun.
27 NS
8 Flixbus
326 Alliance Air
zo
23 jun.
27 NS
8 Flixbus
Vind prijzen
ma
24 jun.
27 NS International | IC
8 Flixbus
Vind prijzen
di
25 jun.
27 NS International | IC
8 Flixbus
412 Alliance Air
wo
26 jun.
27 NS International | IC
8 Flixbus
Vind prijzen
do
27 jun.
27 NS International | IC
8 Flixbus
Vind prijzen
vr
28 jun.
27 NS International | IC
8 Flixbus
Vind prijzen
za
29 jun.
27 NS
8 Flixbus
Vind prijzen
zo
30 jun.
27 NS International | IC
Vind prijzen
Vind prijzen
ma
1 jul.
27 NS International | IC
8 Flixbus
Vind prijzen
di
2 jul.
27 NS International | IC
8 Flixbus
249 openskies
wo
3 jul.
27 NS International | IC
Vind prijzen
Vind prijzen
do
4 jul.
27 NS International | IC
8 Flixbus
Vind prijzen
vr
5 jul.
27 NS International | IC
Vind prijzen
Vind prijzen
za
6 jul.
27 NS International | IC
8 Flixbus
146 openskies
zo
7 jul.
27 NS International | IC
Vind prijzen
Vind prijzen
ma
8 jul.
27 NS International | IC
8 Flixbus
Vind prijzen
di
9 jul.
27 NS International | IC
8 Flixbus
Vind prijzen
wo
10 jul.
27 NS International | IC
8 Flixbus
Vind prijzen

De snelste treinen

Van Amsterdam
Naar Groningen

Tijden en prijzen weergeven voor 21 jun.

Fastest Journey

2u 5m

Average

2u 16m

train per day

24

Distance

147 km

It's difficult to get from Amsterdam to Groningen without changing at least 1 times.

snelste
carrier-logo
08:07Amsterdam Centraal2h 5m 10:12Groningen
1 overstap
29 1Enkele reis
snelste
carrier-logo
11:07Amsterdam Centraal2h 5m 13:12Groningen
1 overstap
29 1Enkele reis
snelste
carrier-logo
17:07Amsterdam Centraal2h 5m 19:12Groningen
1 overstap
29 1Enkele reis
snelste
carrier-logo
09:07Amsterdam Centraal2h 5m 11:12Groningen
1 overstap
29 1Enkele reis
snelste
carrier-logo
18:07Amsterdam Centraal2h 5m 20:12Groningen
1 overstap
29 1Enkele reis

Deze bedrijven vertrouwen ons.
We verkopen tickets van ze op één plek.

Deutsche Bahn
Deutsche Bahn with connection
Renfe
SNCB | IC
train

Reisoverzicht

Reisinformatie voor treinen van Amsterdam naar Groningen

Gem. reistijd:
2 uren 16 minuten
Gem. treinticket:27
Vertrekstation trein:Amsterdam
Eindstation trein:Groningen
Afstand treinreis:147 km
TrainTreinmaatschappijen:NS, NS International | IC

Welke treinen rijden er van Amsterdam naar Groningen?

  • In Amsterdam kun je instappen bij de treinen van NS.
  • Er is geen directe treinverbinding tussen beide steden.
  • Na een reis van ongeveer 2 uur en 5 minuten kom je aan in Groningen.

Welke treinen van NS maken een treinreis van Amsterdam naar Groningen?

Op het station van Amsterdam kom je geen treinen tegen die Groningen als eindbestemming hebben. Je moet namelijk altijd eerst met de sprinter of intercity naar Almere reizen voordat je de rit naar Groningen kunt vervolgen. Daarna is er soms ook nog een tweede overstap nodig op het station van Zwolle. Als je het hele traject met de intercity aflegt, ben je na een rit van 2 uur en 5 minuten op je eindbestemming. Stap je in Amsterdam in bij de sprinter? Dan ben je in totaal 2 uur en 20 minuten onderweg.

Als treinreiziger heb je genoeg mogelijkheden om de rit naar Groningen te ondernemen. Je kunt namelijk drie keer per uur vanuit Amsterdam vertrekken. Doordeweeks begint de dienstregeling net iets na 6.00 uur. Op zaterdag beginnen de treinen vanaf 6.30 uur te rijden. En reis je op zondag? Zorg dan dat je voor de eerste trein rond 7.20 uur op het station in Amsterdam aanwezig bent. De laatste rit van de dag is meestal rond 23.30 uur. Je komt dan tegen 2.00 uur 's nachts aan op het station van Groningen.

Welke treintickets zijn er beschikbaar van Amsterdam naar Groningen?

  • NS biedt voor dit traject diverse online treintickets aan.
  • Het tarief voor een goedkoop treinkaartje in de tweede klas is ongeveer 25 euro.
  • De goedkoopste manier om naar Groningen te reizen is met de bus.

Vanaf welk treinstation vertrekken treinen in Amsterdam?

Wie een zo kort mogelijke reistijd belangrijk vindt, neemt in Amsterdam de intercity. En deze treinen vertrekken allemaal vanaf het centraal station. Amsterdam Centraal is heel gemakkelijk te bereiken met het openbaar vervoer. De metro's van lijn 51, 53 en 54 stoppen hier, net als de vele trams en bussen die door de stad rijden. Vanuit Amsterdam-Noord kun je zelfs een stuk van de route afleggen met de veerpont. Nadat deze het IJ is overgestoken, sta je al bij de ingang van Amsterdam Centraal.

Op welk treinstation komen treinen aan in Groningen?

De eindbestemming van deze treinreis is het centraal station van Groningen. Als je in het centrum moet zijn, kun je gemakkelijk te voet verder. Het Groninger Museum ligt bijvoorbeeld op nog geen 5 minuten lopen. Ook de gezellige winkelstraten, de Grote Markt en het hoofdgebouw van de universiteit bereik je al na een korte wandeling. Wil je liever met het openbaar vervoer verder? Buiten het stationsgebouw staan diverse bussen te wachten waarmee je de hele stad kunt doorkruisen.

Vergelijk prijzen

De beste tarieven voor treinen van Amsterdam naar Groningen

Dit weekend
Deze maand
Volgende maand
za 22 jun.
Train
NS
14:102h 33m16:43
AmsterdamGroningen
zo 23 jun.
Train
NS
08:102h 33m10:43
AmsterdamGroningen
De snelste treinen van Amsterdam - Groningen op basis van reistijd
do 27 jun.
Train
NS International | IC
11:072h 5m13:12
AmsterdamGroningen
vr 28 jun.
Train
NS International | IC
06:072h 5m08:12
AmsterdamGroningen
di 2 jul.
Train
NS International | IC
11:072h 5m13:12
AmsterdamGroningen
Terugreis met de trein Amsterdam - Groningen
za 22 jun.
Train
NS International | IC
17:482h 5m19:53
GroningenAmsterdam
zo 23 jun.
Train
NS International | IC
06:482h 5m08:53
GroningenAmsterdam
ma 24 jun.
Train
NS International | IC
10:182h 27m12:45
GroningenAmsterdam
Stations
Centrale stations en vliegvelden voor deze reis
Amsterdam
Groningen
TrainAmsterdam Centraal

Voorzieningen

Versnaperingen
WC

Veelgestelde vragen

Waar is het treinstation en hoe kom je er?
Dit station is op loopafstand van het stadscentrum en is met het openbaar vervoer verbonden met andere stadsdelen.
Metrolijnen 51, 52, 53, 54
Buslijnen 18, 21, 22, 32, 33, 34, 35, 42, 43
Tramlijnen 1, 2, 4, 5, 9, 13, 16, 17, 24, 26
Hoe lang duurt het om van het treinstation naar het centrum te reizen?
Dit station ligt op 5 tot 10 minuten lopen van het stadscentrum.
TrainAmsterdam Sloterdijk

Voorzieningen

De Omio-app maakt reizen plannen eenvoudig

We brengen je waar je naartoe wilt gaan. Van e-tickets tot actuele updates over treinen: onze innovatieve app is de ideale manier om te plannen en je reis te volgen.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone