Treinen van Wenen naar Salzburg

vr 21 jun.
Eenvoudig vinden
Kies de goedkoopste en snelste routes van ruim 800 officiële partners
Reis op je eigen manier
Geniet van reizen met een trein, bus en vlucht in Europa
Tickets voor je reis
We staan voor je klaar

De goedkoopste treinreizen

Van Wenen
Naar Salzburg

Tijden en prijzen weergeven voor 21 jun.

Goedkoopst

29

Gemiddelde

36

De beste manier om een goedkope prijs te krijgen is door je ticket zo vroeg mogelijk te boeken en buiten de spits te reizen.

De gemiddelde ticketprijs van Wenen naar Salzburg bedraagt ongeveer € 36 als je het op de dag zelf koopt. De goedkoopste tickets vind je echter voor € 29.

goedkoopste
carrier-logo
10:06Wien Hbf2h 32m 12:38Salzburg Hbf
0 overstappen
37 1Enkele reis
goedkoopste
carrier-logo
12:43Wenen Westbahnhof2h 25m 15:08Salzburg Hbf
0 overstappen
37 1Enkele reis
goedkoopste
carrier-logo
11:14Wien Meidling2h 24m 13:38Salzburg Hbf
0 overstappen
37 1Enkele reis
goedkoopste
carrier-logo
13:06Wien Hbf2h 32m 15:38Salzburg Hbf
0 overstappen
37 1Enkele reis
goedkoopste
carrier-logo
15:06Wien Hbf2h 32m 17:38Salzburg Hbf
0 overstappen
37 1Enkele reis

Treintijden & routes

Wenen naar Salzburg

Treinen weergeven voor morgen, vr 21 jun.
carrier-logo
05:43Wenen Westbahnhof2u2508:08Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
06:06Wien Hbf2u3208:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
06:14Wien Meidling2u2408:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
06:43Wenen Westbahnhof2u2509:08Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
07:06Wien Hbf2u3209:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
07:14Wien Meidling2u2409:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
07:43Wenen Westbahnhof2u2510:08Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
08:06Wien Hbf2u3210:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
08:14Wien Meidling2u2410:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
08:30Wien Hbf2u2210:52Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
08:43Wenen Westbahnhof2u2511:08Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
08:55Wien Hbf2u5311:48Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
09:06Wien Hbf2u3211:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
09:14Wien Meidling2u2411:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
09:15Wien Hbf4u713:22Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
09:30Wien Hbf2u2211:52Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
09:43Wenen Westbahnhof2u2512:08Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
09:55Wien Hbf2u5312:48Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
10:06Wien Hbf2u3212:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
10:14Wien Meidling2u2412:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
10:15Wien Hbf4u1514:30Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
10:43Wenen Westbahnhof2u2513:08Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
11:06Wien Hbf2u3213:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
11:14Wien Meidling2u2413:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
11:43Wenen Westbahnhof2u2514:08Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
12:06Wien Hbf2u3214:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
12:14Wien Meidling2u2414:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
12:43Wenen Westbahnhof2u2515:08Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
13:06Wien Hbf2u3215:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
13:14Wien Meidling2u2415:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
13:43Wenen Westbahnhof2u2516:08Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
14:06Wien Hbf2u3216:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
14:14Wien Meidling2u2416:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
14:43Wenen Westbahnhof2u2517:08Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
15:06Wien Hbf2u3217:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
15:14Wien Meidling2u2417:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
15:43Wenen Westbahnhof2u2518:08Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
16:06Wien Hbf2u3218:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
16:14Wien Meidling2u2418:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
16:43Wenen Westbahnhof2u2519:08Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
17:06Wien Hbf2u3219:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
17:14Wien Meidling2u2419:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
17:43Wenen Westbahnhof2u2520:08Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
18:06Wien Hbf2u3220:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
18:14Wien Meidling2u2420:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
18:43Wenen Westbahnhof2u2521:08Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
19:06Wien Hbf2u3221:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
19:14Wien Meidling2u2421:38Salzburg Hbf
0 changes
carrier-logo
19:43Wenen Westbahnhof2u2522:08Salzburg Hbf
0 changes

Dit is de laatste trein van de dag.

Zoek alle data en tijdstippen voor deze reis

VERGELIJK

Prijzen van verschillende soorten vervoer

Train
Bus
Flight
vr
21 jun.
26 FlixTrain
Vind prijzen
218 Austrian Airlines
za
22 jun.
34 Westbahn
55 Eurolines Switzerland
191 Austrian Airlines
zo
23 jun.
26 FlixTrain
Vind prijzen
191 Austrian Airlines
ma
24 jun.
26 FlixTrain
Vind prijzen
174 Austrian Airlines
di
25 jun.
26 FlixTrain
55 Eurolines Switzerland
174 Austrian Airlines
wo
26 jun.
26 FlixTrain
Vind prijzen
Vind prijzen
do
27 jun.
26 FlixTrain
Vind prijzen
174 Austrian Airlines
vr
28 jun.
34 Westbahn
Vind prijzen
140 Austrian Airlines
za
29 jun.
26 FlixTrain
140 Karat-S
140 Austrian Airlines
zo
30 jun.
26 FlixTrain
Vind prijzen
140 Austrian Airlines
ma
1 jul.
34 Westbahn
21 Flixbus
140 Austrian Airlines
di
2 jul.
19 ÖBB | Railjet
18 Flixbus
140 Austrian Airlines
wo
3 jul.
25 ÖBB | ICE
21 Flixbus
140 Austrian Airlines
do
4 jul.
34 Westbahn
21 Flixbus
140 Austrian Airlines
vr
5 jul.
25 ÖBB | ICE
21 Flixbus
126 openskies
za
6 jul.
30 ÖBB | Railjet
21 Flixbus
140 Austrian Airlines
zo
7 jul.
19 ÖBB | Railjet
21 Flixbus
140 Austrian Airlines
ma
8 jul.
30 ÖBB | ICE
18 Flixbus
112 Austrian Airlines
di
9 jul.
19 ÖBB | ICE
18 Flixbus
112 Austrian Airlines
wo
10 jul.
19 ÖBB | ICE
21 Flixbus
112 Austrian Airlines

De snelste treinen

Van Wenen
Naar Salzburg

Tijden en prijzen weergeven voor 21 jun.

Fastest Journey

2u 18m

Average

2u 31m

train per day

149

Distance

252 km

Of the 149 train that leave Wenen for Salzburg every day 147 travel direct so it’s quite easy to avoid journeys where you’ll have to change along the way.

These direct train cover the 252 km distance in an average of 2u 31m but if you time it right, some train will get you there in just 2u 18m .

The slowest train will take 4u 15m and usually involve a change or two along the way, but you might be able to save a few pennies if you’re on a budget.

snelste
carrier-logo
08:30Wien Hbf2h 22m 10:52Salzburg Hbf
0 overstappen
61 1Enkele reis
snelste
carrier-logo
09:30Wien Hbf2h 22m 11:52Salzburg Hbf
0 overstappen
61 1Enkele reis
2e snelste
carrier-logo
11:14Wien Meidling2h 24m 13:38Salzburg Hbf
0 overstappen
37 1Enkele reis
2e snelste
carrier-logo
12:14Wien Meidling2h 24m 14:38Salzburg Hbf
0 overstappen
37 1Enkele reis
2e snelste
carrier-logo
18:14Wien Meidling2h 24m 20:38Salzburg Hbf
0 overstappen
37 1Enkele reis

Deze bedrijven vertrouwen ons.
We verkopen tickets van ze op één plek.

Deutsche Bahn
Deutsche Bahn with connection
Renfe
SNCB | IC
train

Reisoverzicht

Reisinformatie voor treinen van Wenen naar Salzburg

Gem. reistijd:
3 uren 1 minuut
Gem. treinticket:24
Vertrekstation trein:Wenen
Eindstation trein:Salzburg
Afstand treinreis:252 km
TrainTreinmaatschappijen:ÖBB, ÖBB | ICE, ÖBB | Railjet, FlixTrain, Westbahn

Welke treinen rijden er van Wenen naar Salzburg?

  • Tussen Wenen en Salzburg reis je met ÖBB of Westbahn.
  • Je hoeft onderweg nergens over te stappen.
  • De treinen komen vaak al na 2 uur en 20 minuten aan in Salzburg.

Welke treinen van ÖBB maken een treinreis van Wenen naar Salzburg?

In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen stappen dagelijks heel wat mensen op de trein voor een dagje Salzburg. En gelijk hebben ze. De vele barokke gebouwen, kerken en paleizen zorgen hier namelijk voor een sprookjesachtig decor. Voor een reis naar Salzburg kun je instappen bij de treinen van Westbahn of ÖBB. Beide spoorwegmaatschappijen hebben een directe treinverbinding. Kies je voor een rit met ÖBB? Dan vertrek je vanaf Wien Hauptbahnhof. Afhankelijk van je vertrektijd sta je na een rit van 2 uur en 20 minuten óf 2 uur en 50 minuten in het centrum van Salzburg.

Vanuit Wenen gaat er elk half een uur trein van ÖBB op weg naar Salzburg. Voor de treinreis maakt het niets uit of je doordeweeks of in het weekend reist. De reguliere dienstregeling begint namelijk altijd tegen 6.00 uur en eindigt om 21.30 uur. Zelfs op de late avond kun je met ÖBB nog naar Salzburg reizen. Want rond 23.00 uur en 23.30 uur staan de allerlaatste treinen op het station van Wenen op je te wachten.

Welke treinen van Westbahn maken een treinreis van Wenen naar Salzburg?

Een treinreis met Westbahn duurt maximaal 2 uur en 30 minuten. De exacte reisduur wordt bepaald door het station waar je opstapt. Want anders dan ÖBB vertrekt Westbahn niet vanaf het hoofdstation, maar vanaf Wien Westbahnhof en Wien Hütteldorf.

Met Westbahn kun je één keer per uur van Wenen naar Salzburg reizen. Wil je de eerste trein nemen zodat je de hele dag in Salzburg kunt doorbrengen? Op maandag vertrekt deze om 5.40 uur, op zondag om 7.40 uur en de overige dagen om 6.40 uur. De dienstregeling gaat in ieder geval door tot 18.40 uur. Maar van donderdag tot en met zondag is er een uur later toch nog één extra rit.

Welke treintickets zijn er beschikbaar van Wenen naar Salzburg?

  • De goedkoopste tickets van ÖBB en Westbahn zijn online te verkrijgen.
  • Ongeveer 4 maanden voor vertrek zijn de eerste treinkaartjes al beschikbaar.
  • De prijzen variëren vanaf 19 euro.
  • Het is meestal net iets goedkoper om met de bus naar Salzburg te reizen.

Vanaf welke treinstations vertrekken treinen in Wenen?

Een grote stad als Wenen heeft natuurlijk meerdere treinstations. Wien Hauptbahnhof is het meest centraal gelegen; Wien Westbahnhof en Wien Hütteldorf liggen wat meer in het westen van de stad. Al deze treinstations zijn wel gewoon aangesloten op het metronetwerk van Wenen. De U1 komt langs op het hoofdstation, U3 gaat naar Westbahnhof en de metro's van U4 stoppen bij station Hütteldorf. Ook een bus- of tramhalte is altijd in de buurt.

Op welk treinstation komen treinen aan in Salzburg?

Liefhebbers van klassieke muziek kennen Salzburg als de geboorteplaats van Mozart. Maar deze schilderachtige stad heeft meer te bieden. Als je op Salzburg Hauptbahnhof overstapt op de bus, kun je het gezellige centrum in alle rust verkennen. Met de bussen van lijn 160 of 170 reis je bijvoorbeeld naar het geboortehuis van Mozart. Lijn 170 gaat ook nog door naar Schloss Hellbrunn. Dit is misschien wel één van de mooiste bezienswaardigheden van de stad.

De trein nemen vanuit Wenen

Wien Westbahnhof is het vertrekpunt voor de trein Wenen Salzburg. Het station is een groot knooppunt waar al het openbaar vervoer uit de stad samenkomt. Vooral de metro is een populaire manier om van de binnenstad naar het station te reizen. Zowel de U3 als de U6 stoppen op station Westbahnhof. Ook de S-bahn (S50) en de vele trams en stadsbussen stoppen bij halte Westbahnhof, waar men over kan stappen op de trein Wenen Salzburg. Heeft de trein de stad eenmaal verlaten, dan komt men ook nog eens door een van de mooiste gebieden van Oostenrijk. Zo begint de reis naar Salzburg meteen goed.

In Salzburg aankomen met de trein

De Oostenrijkse stad Salzburg lijkt wel één groot openluchtmuseum. De historische binnenstad (Altstadt) met haar oude straatjes en kerken staat niet voor niets vermeld op de UNESCO Werelderfgoedlijst. Ook een bezoek aan het geboortehuis van Mozart en Schloss Hellbrunn is zeer de moeite waard. Wie met de trein naar Salzburg reist, komt aan op het centraal gelegen Salzburg Hauptbahnhof. Hier kan men bijvoorbeeld overstappen op bus 160 of 170. Deze rijden in een kleine 10 minuten naar de Salzburger Altstadt. Ook met de S-Bahn (S1, S2, S3 en S11) kan men verschillende delen van de stad bereiken.

Vergelijk prijzen

De beste tarieven voor treinen van Wenen naar Salzburg

Dit weekend
Deze maand
Volgende maand
za 22 jun.
Train
Westbahn
16:432h 25m19:08
WenenSalzburg
zo 23 jun.
Train
FlixTrain
07:062h 32m09:38
WenenSalzburg
De snelste treinen van Wenen - Salzburg op basis van reistijd
wo 26 jun.
Train
FlixTrain
07:502h 18m10:08
WenenSalzburg
do 4 jul.
Train
Westbahn
15:142h 24m17:38
WenenSalzburg
za 22 jun.
Train
Westbahn
16:432h 25m19:08
WenenSalzburg
Terugreis met de trein Wenen - Salzburg
za 22 jun.
Train
FlixTrain
11:222h 31m13:53
SalzburgWenen
zo 23 jun.
Train
FlixTrain
06:222h 34m08:56
SalzburgWenen
ma 24 jun.
Train
FlixTrain
13:522h 17m16:09
SalzburgWenen
Stations
Centrale stations en vliegvelden voor deze reis
Wenen
TrainWien Hbf

Voorzieningen

TrainWien Westbahnhof

Voorzieningen

De Omio-app maakt reizen plannen eenvoudig

We brengen je waar je naartoe wilt gaan. Van e-tickets tot actuele updates over treinen: onze innovatieve app is de ideale manier om te plannen en je reis te volgen.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone